ESA36DTAD-S664
ESA36DTAD-S664
Part Number
ESA36DTAD-S664
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.125
Data sheet
ESA36DTAD-S664.pdf
    ColorBlue
    Pitch0.125" (3.18mm)
    Contact TypeLoop Bellows
    Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
    Card Thickness0.125" (3.18mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
    Number of Positions72
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C
    Related parts for ESA36DTAD-S664
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    GCC06DRAS-S734 ESA36DTAD-S664 GCC06DRAS-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 GCC06DRAS-S734   Inquiry
    RBM06DRTI-S13 ESA36DTAD-S664 RBM06DRTI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DRTI-S13   Inquiry
    EBC28DCAI ESA36DTAD-S664 EBC28DCAI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.100 EBC28DCAI   Inquiry
    RMA06DTBI ESA36DTAD-S664 RMA06DTBI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.125 RMA06DTBI   Inquiry
    RSC06DREH-S93 ESA36DTAD-S664 RSC06DREH-S93 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 RSC06DREH-S93   Inquiry
    GCM22DCCN ESA36DTAD-S664 GCM22DCCN Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156 GCM22DCCN   Inquiry
    342-040-542-207 ESA36DTAD-S664 342-040-542-207 EDAC Inc. 342 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA 342-040-542-207   Inquiry
    GBC18DRTH-S734 ESA36DTAD-S664 GBC18DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100 GBC18DRTH-S734   Inquiry
    GBC17DRTH-S734 ESA36DTAD-S664 GBC17DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100 GBC17DRTH-S734   Inquiry
    RBM06DSEI-S13 ESA36DTAD-S664 RBM06DSEI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DSEI-S13   Inquiry