ESA36DTBD-S664
ESA36DTBD-S664
Part Number
ESA36DTBD-S664
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.125
Data sheet
ESA36DTBD-S664.pdf
    ColorBlue
    Pitch0.125" (3.18mm)
    Card Thickness0.125" (3.18mm)
    Contact FinishGold
    Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
    Number of Positions72
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C
    Related parts for ESA36DTBD-S664
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    GCC06DRAS-S734 ESA36DTBD-S664 GCC06DRAS-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 GCC06DRAS-S734   Inquiry
    RBM06DRTI-S13 ESA36DTBD-S664 RBM06DRTI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DRTI-S13   Inquiry
    EBC28DCAI ESA36DTBD-S664 EBC28DCAI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.100 EBC28DCAI   Inquiry
    RMA06DTBI ESA36DTBD-S664 RMA06DTBI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.125 RMA06DTBI   Inquiry
    RSC06DREH-S93 ESA36DTBD-S664 RSC06DREH-S93 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 RSC06DREH-S93   Inquiry
    GCM22DCCN ESA36DTBD-S664 GCM22DCCN Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156 GCM22DCCN   Inquiry
    342-040-542-207 ESA36DTBD-S664 342-040-542-207 EDAC Inc. 342 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA 342-040-542-207   Inquiry
    GBC18DRTH-S734 ESA36DTBD-S664 GBC18DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100 GBC18DRTH-S734   Inquiry
    GBC17DRTH-S734 ESA36DTBD-S664 GBC17DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100 GBC17DRTH-S734   Inquiry
    RBM06DSEI-S13 ESA36DTBD-S664 RBM06DSEI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DSEI-S13   Inquiry