FSM12DSEN-S243
FSM12DSEN-S243
Part Number
FSM12DSEN-S243
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 24POS 0.156
Data sheet
FSM12DSEN-S243.pdf
    ColorGreen
    Pitch0.156" (3.96mm)
    Contact TypeFull Bellows
    Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Positions24
    Operating Temperature-65°C ~ 200°C
    Related parts for FSM12DSEN-S243
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    GCC06DRAS-S734 FSM12DSEN-S243 GCC06DRAS-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 GCC06DRAS-S734   Inquiry
    RBM06DRTI-S13 FSM12DSEN-S243 RBM06DRTI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DRTI-S13   Inquiry
    EBC28DCAI FSM12DSEN-S243 EBC28DCAI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.100 EBC28DCAI   Inquiry
    RMA06DTBI FSM12DSEN-S243 RMA06DTBI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.125 RMA06DTBI   Inquiry
    RSC06DREH-S93 FSM12DSEN-S243 RSC06DREH-S93 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 RSC06DREH-S93   Inquiry
    GCM22DCCN FSM12DSEN-S243 GCM22DCCN Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156 GCM22DCCN   Inquiry
    342-040-542-207 FSM12DSEN-S243 342-040-542-207 EDAC Inc. 342 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA 342-040-542-207   Inquiry
    GBC18DRTH-S734 FSM12DSEN-S243 GBC18DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100 GBC18DRTH-S734   Inquiry
    GBC17DRTH-S734 FSM12DSEN-S243 GBC17DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100 GBC17DRTH-S734   Inquiry
    RBM06DSEI-S13 FSM12DSEN-S243 RBM06DSEI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DSEI-S13   Inquiry