GBE36DHFR
GBE36DHFR
Part Number
GBE36DHFR
Description
CONN EDGE DUAL FMALE 72POS 0.039
Data sheet
GBE36DHFR.pdf
    ColorBlack
    Pitch0.039" (1.00mm)
    GenderFemale
    FeaturesBoard Lock
    Mounting TypeSurface Mount
    Card Thickness0.062" (1.57mm)
    Contact FinishGold
    Flange Feature-
    Number of Positions72
    Operating Temperature-65°C ~ 125°C
    Related parts for GBE36DHFR
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    GCC06DRAS-S734 GBE36DHFR GCC06DRAS-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 GCC06DRAS-S734   Inquiry
    RBM06DRTI-S13 GBE36DHFR RBM06DRTI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DRTI-S13   Inquiry
    EBC28DCAI GBE36DHFR EBC28DCAI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 56POS 0.100 EBC28DCAI   Inquiry
    RMA06DTBI GBE36DHFR RMA06DTBI Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.125 RMA06DTBI   Inquiry
    RSC06DREH-S93 GBE36DHFR RSC06DREH-S93 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.100 RSC06DREH-S93   Inquiry
    GCM22DCCN GBE36DHFR GCM22DCCN Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 44POS 0.156 GCM22DCCN   Inquiry
    342-040-542-207 GBE36DHFR 342-040-542-207 EDAC Inc. 342 SERIES (.100" (2.54MM) CONTA 342-040-542-207   Inquiry
    GBC18DRTH-S734 GBE36DHFR GBC18DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 36POS 0.100 GBC18DRTH-S734   Inquiry
    GBC17DRTH-S734 GBE36DHFR GBC17DRTH-S734 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100 GBC17DRTH-S734   Inquiry
    RBM06DSEI-S13 GBE36DHFR RBM06DSEI-S13 Sullins Connector Solutions CONN EDGE DUAL FMALE 12POS 0.156 RBM06DSEI-S13   Inquiry