0603Y2000100FAT 0603Y2000100FAT
0603Y2000100FAT
Part Number
0603Y2000100FAT
Description
CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603
Data sheet
0603Y2000100FAT.pdf
    RoHSRoHS
    RatingsAEC-Q200
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±1%
    Lead Style-
    Capacitance10 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Voltage - Rated200V
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Temperature CoefficientC0G, NP0 (1B)
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for 0603Y2000100FAT
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA 0603Y2000100FAT C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA 0603Y2000100FAT C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA 0603Y2000100FAT C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry