1812Y5000121KFR 1812Y5000121KFR
1812Y5000121KFR
Part Number
1812Y5000121KFR
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1812
Data sheet
1812Y5000121KFR.pdf
    FeaturesSoft Termination
    Tolerance±10%
    Lead Style-
    Capacitance120 pF
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated500V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Related parts for 1812Y5000121KFR
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA 1812Y5000121KFR C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA 1812Y5000121KFR C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA 1812Y5000121KFR C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry