1812YA250151MXRSY2 1812YA250151MXRSY2
1812YA250151MXRSY2
Part Number
1812YA250151MXRSY2
Description
CAP CER 150PF 250V X7R 1812
Data sheet
1812YA250151MXRSY2.pdf
    RoHSRoHS
    Ratings-
    FeaturesSoft Termination, High Voltage
    Tolerance±20%
    Lead Style-
    Capacitance150 pF
    Part StatusActive
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated250V
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Temperature CoefficientX7R (2R1)
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for 1812YA250151MXRSY2
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA 1812YA250151MXRSY2 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry