1825J0100224GCT 1825J0100224GCT
1825J0100224GCT
Part Number
1825J0100224GCT
Description
CAP CER 0.22UF 10V C0G/NP0 1825
Data sheet
1825J0100224GCT.pdf
    Features-
    Tolerance±2%
    Lead Style-
    Capacitance0.22 µF
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
    Voltage - Rated10V
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Temperature CoefficientC0G, NP0 (1B)
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for 1825J0100224GCT
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA 1825J0100224GCT C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA 1825J0100224GCT C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA 1825J0100224GCT C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA 1825J0100224GCT C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA 1825J0100224GCT C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA 1825J0100224GCT C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA 1825J0100224GCT C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA 1825J0100224GCT C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA 1825J0100224GCT C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA 1825J0100224GCT C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry