C0402C621F5JACAUTO C0402C621F5JACAUTO
C0402C621F5JACAUTO
Part Number
C0402C621F5JACAUTO
Description
CAP CER 620PF 50V U2J 0402
Data sheet
C0402C621F5JACAUTO.pdf
Series
SMD Auto U2J
    Specifications
    SeriesSMD Auto U2J
    Part StatusActive
    Capacitance620pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Low Dissipation Factor
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Related parts for C0402C621F5JACAUTO
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C0402C621F5JACAUTO C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C0402C621F5JACAUTO C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C0402C621F5JACAUTO C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry