C0603X223K5RECAUTO C0603X223K5RECAUTO
C0603X223K5RECAUTO
Part Number
C0603X223K5RECAUTO
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Data sheet
C0603X223K5RECAUTO.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
ESD SMD Auto X7R
    Specifications
    SeriesESD SMD Auto X7R
    Part StatusActive
    Capacitance0.022µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesSoft Termination
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C0603X223K5RECAUTO
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C0603X223K5RECAUTO C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C0603X223K5RECAUTO C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C0603X223K5RECAUTO C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry