C0603X332F8JACAUTO C0603X332F8JACAUTO
C0603X332F8JACAUTO
Part Number
C0603X332F8JACAUTO
Description
CAP CER 3300PF 10V U2J 0603
Data sheet
C0603X332F8JACAUTO.pdf
Series
SMD Auto U2J Flex
    Specifications
    SeriesSMD Auto U2J Flex
    Part StatusActive
    Capacitance3300pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientU2J
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.034" (0.87mm)
    Related parts for C0603X332F8JACAUTO
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C0603X332F8JACAUTO C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C0603X332F8JACAUTO C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C0603X332F8JACAUTO C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry