C0805C330K5HAC7800 C0805C330K5HAC7800
C0805C330K5HAC7800
Part Number
C0805C330K5HAC7800
Description
CAP CER 0805 33PF 50V ULTRA STAB
Data sheet
C0805C330K5HAC7800.pdf
Series
SMD Comm X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Comm X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance33pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
    Related parts for C0805C330K5HAC7800
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C0805C330K5HAC7800 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C0805C330K5HAC7800 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C0805C330K5HAC7800 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry