C0805C331F8HACAUTO C0805C331F8HACAUTO
C0805C331F8HACAUTO
Part Number
C0805C331F8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 330PF 10V ULTRA STA
Data sheet
C0805C331F8HACAUTO.pdf
Series
SMD Auto X8R HT150C
    Specifications
    SeriesSMD Auto X8R HT150C
    Part StatusActive
    Capacitance330pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.035" (0.88mm)
    Related parts for C0805C331F8HACAUTO
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C0805C331F8HACAUTO C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C0805C331F8HACAUTO C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C0805C331F8HACAUTO C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry