C1206X333J3GECAUTO7210 C1206X333J3GECAUTO7210
C1206X333J3GECAUTO7210
Part Number
C1206X333J3GECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 1206 33NF 25V C0G 5%
Data sheet
C1206X333J3GECAUTO7210.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
ESD SMD Auto C0G
    Specifications
    SeriesESD SMD Auto C0G
    Part StatusActive
    Capacitance0.033µF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C1206X333J3GECAUTO7210
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1206X333J3GECAUTO7210 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry