C1210X430F1HAC7800 C1210X430F1HAC7800
C1210X430F1HAC7800
Part Number
C1210X430F1HAC7800
Description
CAP CER 1210 43PF 100V ULTRA STA
Data sheet
C1210X430F1HAC7800.pdf
Series
SMD Comm X8R HT150C Flex
    Specifications
    SeriesSMD Comm X8R HT150C Flex
    Part StatusActive
    Capacitance43pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientX8R
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL, Soft Termination, High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsBoardflex Sensitive
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
    Thickness (Max)0.039" (0.98mm)
    Related parts for C1210X430F1HAC7800
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1210X430F1HAC7800 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1210X430F1HAC7800 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1210X430F1HAC7800 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry