C1808C153MDRACTU C1808C153MDRACTU
C1808C153MDRACTU
Part Number
C1808C153MDRACTU
Description
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808
Series
C
    Part Status Active
    Capacitance 0.015µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features High Voltage
    Ratings -
    Applications SMPS Filtering
    Package / Case 1808 (4520 Metric)
    Size / Dimension 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.085" (2.15mm)
    Lead Spacing -
    Lead Style -
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C1808C153MDRACTU
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1808C153MDRACTU C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1808C153MDRACTU C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1808C153MDRACTU C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry