C1812C226M4R2CTU C1812C226M4R2CTU
C1812C226M4R2CTU
Part Number
C1812C226M4R2CTU
Description
CAP CER 22UF 16V X7R SMD
Data sheet
C1812C226M4R2CTU.pdf
Series
KPS
    Part Status Active
    Capacitance 22µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 16V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL (Stacked)
    Ratings -
    Applications Bypass, Decoupling
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
    Size / Dimension 0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)
    Lead Spacing -
    Lead Style J-Lead
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C1812C226M4R2CTU
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1812C226M4R2CTU C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1812C226M4R2CTU C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1812C226M4R2CTU C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry