C1812C334KCRACAUTO C1812C334KCRACAUTO
C1812C334KCRACAUTO
Part Number
C1812C334KCRACAUTO
Description
CAP CER 1812 330NF 500V X7R 10%
Data sheet
C1812C334KCRACAUTO.pdf
Series
SMD Auto X7R HV
    Specifications
    SeriesSMD Auto X7R HV
    Part StatusActive
    Capacitance0.33µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated500V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Bypass, Decoupling
    Package / Case1812 (4532 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Thickness (Max)0.091" (2.30mm)
    Related parts for C1812C334KCRACAUTO
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1812C334KCRACAUTO C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1812C334KCRACAUTO C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1812C334KCRACAUTO C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry