C1825C684KARACTU C1825C684KARACTU
C1825C684KARACTU
Part Number
C1825C684KARACTU
Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 1825
Data sheet
C1825C684KARACTU.pdf
Series
SMD Comm X7R Tip-Ring
    Specifications
    SeriesSMD Comm X7R Tip-Ring
    Part StatusActive
    Capacitance0.68µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
    Related parts for C1825C684KARACTU
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1825C684KARACTU C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1825C684KARACTU C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1825C684KARACTU C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1825C684KARACTU C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1825C684KARACTU C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1825C684KARACTU C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1825C684KARACTU C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1825C684KARACTU C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1825C684KARACTU C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1825C684KARACTU C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry