C1825C684M5UACTU C1825C684M5UACTU
C1825C684M5UACTU
Part Number
C1825C684M5UACTU
Description
CAP CER 0.68UF 50V Z5U 1825
Data sheet
C1825C684M5UACTU.pdf
Series
C
    Part Status Active
    Capacitance 0.68µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient Z5U
    Operating Temperature 10°C ~ 85°C
    Features -
    Package / Case 1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
    Lead Spacing -
    Lead Style -
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C1825C684M5UACTU
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1825C684M5UACTU C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1825C684M5UACTU C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1825C684M5UACTU C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry