C1825C751JZGACTU C1825C751JZGACTU
C1825C751JZGACTU
Part Number
C1825C751JZGACTU
Description
CAP CER 750PF 2.5KV C0G/NP0 1825
Data sheet
C1825C751JZGACTU.pdf
Series
SMD Comm C0G HV
    Specifications
    SeriesSMD Comm C0G HV
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance750pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated2500V (2.5kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL, High Voltage
    Package / Case1825 (4564 Metric)
    Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
    Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
    Related parts for C1825C751JZGACTU
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C1825C751JZGACTU C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C1825C751JZGACTU C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C1825C751JZGACTU C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry