C2220C226M5R2CAUTO7186 C2220C226M5R2CAUTO7186
C2220C226M5R2CAUTO7186
Part Number
C2220C226M5R2CAUTO7186
Description
CAP CER 22UF 50V X7R SMD
Data sheet
C2220C226M5R2CAUTO7186.pdf
Series
KPS
    Part Status Active
    Capacitance 22µF
    Tolerance ±20%
    Voltage - Rated 50V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL (Stacked)
    Ratings AEC-Q200
    Applications Automotive, Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
    Failure Rate -
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case Stacked SMD, 2 J-Lead
    Size / Dimension 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.217" (5.50mm)
    Lead Spacing -
    Lead Style J-Lead
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C2220C226M5R2CAUTO7186
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C2220C226M5R2CAUTO7186 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry