C2220C475M3N2CAUTO C2220C475M3N2CAUTO
C2220C475M3N2CAUTO
Part Number
C2220C475M3N2CAUTO
Description
KPS STACKED CAP CER 2220-2 4.7UF
Data sheet
C2220C475M3N2CAUTO.pdf
Series
KPS SMD Auto X8L HT150C
    Specifications
    SeriesKPS SMD Auto X8L HT150C
    Part StatusDiscontinued at Digi-Key
    Capacitance4.7µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX8L
    Operating Temperature-55°C ~ 150°C
    FeaturesLow ESL (Stacked), High Temperature
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / CaseStacked SMD, 2 J-Lead
    Size / Dimension0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
    Thickness (Max)0.217" (5.50mm)
    Lead Spacing-
    Lead StyleJ-Lead
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C2220C475M3N2CAUTO
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C2220C475M3N2CAUTO C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry