C2225C154K2RACTU C2225C154K2RACTU
C2225C154K2RACTU
Part Number
C2225C154K2RACTU
Description
CAP CER 0.15UF 200V X7R 2225
Data sheet
C2225C154K2RACTU.pdf
    Part Status Active
    Capacitance 0.15µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Package / Case 2225 (5763 Metric)
    Size / Dimension 0.221" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
    Related parts for C2225C154K2RACTU
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C2225C154K2RACTU C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C2225C154K2RACTU C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C2225C154K2RACTU C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry