C315C150J2G5TA7303 C315C150J2G5TA7303
C315C150J2G5TA7303
Part Number
C315C150J2G5TA7303
Description
CAP CER 15PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Data sheet
C315C150J2G5TA7303.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance15pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated200V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
    Thickness (Max)0.183" (4.66mm)
    Lead Spacing0.100" (2.54mm)
    Related parts for C315C150J2G5TA7303
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C315C150J2G5TA7303 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C315C150J2G5TA7303 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C315C150J2G5TA7303 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry