C3216CH2J681J085AA C3216CH2J681J085AA
C3216CH2J681J085AA
Part Number
C3216CH2J681J085AA
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 680PF 630V CH 1206
Data sheet
C3216CH2J681J085AA.pdf
Series
C
    Specifications
    SeriesC
    Part StatusNot For New Designs
    Capacitance680pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated630V
    Temperature CoefficientCH
    Operating Temperature-25°C ~ 85°C
    Features-
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C3216CH2J681J085AA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C3216CH2J681J085AA C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C3216CH2J681J085AA C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C3216CH2J681J085AA C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry