C322C153M1U5TA C322C153M1U5TA
C322C153M1U5TA
Part Number
C322C153M1U5TA
Description
CAP CER 0.015UF 100V Z5U RADIAL
Data sheet
C322C153M1U5TA.pdf
Series
GoldMax 300 Comm Z5U
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm Z5U
    Part StatusActive
    Capacitance0.015µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientZ5U
    Operating Temperature-10°C ~ 85°C
    Features-
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Related parts for C322C153M1U5TA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C322C153M1U5TA C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C322C153M1U5TA C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C322C153M1U5TA C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C322C153M1U5TA C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C322C153M1U5TA C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C322C153M1U5TA C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C322C153M1U5TA C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C322C153M1U5TA C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C322C153M1U5TA C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C322C153M1U5TA C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry