C330C334M1U5TA7303 C330C334M1U5TA7303
C330C334M1U5TA7303
Part Number
C330C334M1U5TA7303
Description
CAP CER 0.33UF 100V Z5U RADIAL
Data sheet
C330C334M1U5TA7303.pdf
Family
Series
GoldMax 300 Comm Z5U
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm Z5U
    Part StatusActive
    Capacitance0.33µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientZ5U
    Operating Temperature-10°C ~ 85°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Lead StyleFormed Leads
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C330C334M1U5TA7303
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C330C334M1U5TA7303 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C330C334M1U5TA7303 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C330C334M1U5TA7303 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry