C330C472KAG5TA C330C472KAG5TA
C330C472KAG5TA
Part Number
C330C472KAG5TA
Description
CAP CER RAD 4.7NF 250V C0G 10%
Data sheet
C330C472KAG5TA.pdf
Series
GoldMax 300 Comm C0G
    Specifications
    SeriesGoldMax 300 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance4700pF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.200" (5.08mm)
    Related parts for C330C472KAG5TA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C330C472KAG5TA C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C330C472KAG5TA C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C330C472KAG5TA C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C330C472KAG5TA C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C330C472KAG5TA C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C330C472KAG5TA C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C330C472KAG5TA C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C330C472KAG5TA C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C330C472KAG5TA C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C330C472KAG5TA C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry