C335C912JAG5TA7301 C335C912JAG5TA7301
C335C912JAG5TA7301
Part Number
C335C912JAG5TA7301
Description
CAP CER 9100PF 250V C0G RADIAL
Data sheet
C335C912JAG5TA7301.pdf
Ceramic Capacitors
Series
Goldmax, 300
    Part Status Active
    Capacitance 9100pF
    Tolerance ±5%
    Voltage - Rated 250V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL
    Ratings -
    Applications Bypass, Decoupling
    Failure Rate -
    Mounting Type Through Hole
    Package / Case Radial
    Size / Dimension 0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
    Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
    Lead Style Formed Leads - Kinked
    Related parts for C335C912JAG5TA7301
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C335C912JAG5TA7301 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C335C912JAG5TA7301 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C335C912JAG5TA7301 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry