C430C223K2G5TA C430C223K2G5TA
C430C223K2G5TA
Part Number
C430C223K2G5TA
Description
CAP CER 0.022UF 200V C0G AXIAL
Data sheet
C430C223K2G5TA.pdf
Series
Aximax 400
    Part Status Active
    Capacitance 0.022µF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 200V
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL
    Ratings -
    Applications Bypass, Decoupling
    Package / Case Axial
    Size / Dimension 0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) -
    Lead Spacing -
    Lead Style -
    Shipment UPS/EMS/DHL/FedEx Express.
    Condtion New original factory.
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C430C223K2G5TA
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C430C223K2G5TA C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C430C223K2G5TA C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C430C223K2G5TA C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C430C223K2G5TA C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C430C223K2G5TA C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C430C223K2G5TA C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C430C223K2G5TA C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C430C223K2G5TA C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C430C223K2G5TA C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C430C223K2G5TA C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry