C430C302JAG5TA7200 C430C302JAG5TA7200
C430C302JAG5TA7200
Part Number
C430C302JAG5TA7200
Description
CAP CER 3000PF 250V C0G AXIAL
Data sheet
C430C302JAG5TA7200.pdf
Series
AxiMax 400 Comm C0G
    Specifications
    SeriesAxiMax 400 Comm C0G
    Part StatusActive
    Capacitance3000pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated250V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing-
    Lead StyleStraight
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for C430C302JAG5TA7200
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA C430C302JAG5TA7200 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA C430C302JAG5TA7200 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA C430C302JAG5TA7200 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry