CDR02BX103BKUS7370 CDR02BX103BKUS7370
CDR02BX103BKUS7370
Part Number
CDR02BX103BKUS7370
Description
CAP CER 10000PF 100V 10% BX 1805
Data sheet
CDR02BX103BKUS7370.pdf
    Part Status Active
    Capacitance 10000pF
    Tolerance ±10%
    Voltage - Rated 100V
    Temperature Coefficient BX
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Applications General Purpose
    Failure Rate S (0.001%)
    Mounting Type Surface Mount, MLCC
    Package / Case 1805 (4512 Metric)
    Size / Dimension 0.180" L x 0.050" W (4.57mm x 1.27mm)
    Height - Seated (Max) -
    Thickness (Max) 0.055" (1.40mm)
    Related parts for CDR02BX103BKUS7370
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CDR02BX103BKUS7370 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry