CDR32BP101BJUS7185 CDR32BP101BJUS7185
CDR32BP101BJUS7185
Part Number
CDR32BP101BJUS7185
Description
CAP CER 100PF 100V BP 1206
Data sheet
CDR32BP101BJUS7185.pdf
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
    Specifications
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR32
    Part StatusActive
    Capacitance100pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated100V
    Temperature CoefficientBP
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsHigh Reliability
    Failure RateS (0.001%)
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1206 (3216 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
    Related parts for CDR32BP101BJUS7185
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CDR32BP101BJUS7185 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry