CGA4C4C0G2W101J060AE CGA4C4C0G2W101J060AE
CGA4C4C0G2W101J060AE
Part Number
CGA4C4C0G2W101J060AE
Manufacturer
TDK Corporation
Description
CAP CER 100PF 450V C0G/NP0 0805
Data sheet
CGA4C4C0G2W101J060AE.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
CGA
    Specifications
    SeriesCGA
    Part StatusActive
    Capacitance100pF
    Tolerance±5%
    Voltage - Rated450V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesSoft Termination
    RatingsAEC-Q200
    ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for CGA4C4C0G2W101J060AE
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CGA4C4C0G2W101J060AE C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry