CKC18C822GCGAC7210 CKC18C822GCGAC7210
CKC18C822GCGAC7210
Part Number
CKC18C822GCGAC7210
Description
KC-LINK 1812 8.2NF 500VDC C0G
Data sheet
CKC18C822GCGAC7210.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance-
    Tolerance-
    Voltage - Rated-
    Temperature Coefficient-
    Operating Temperature-
    Features-
    Ratings-
    Applications-
    Failure Rate-
    Mounting Type-
    Package / Case-
    Size / Dimension-
    Thickness (Max)-
    Related parts for CKC18C822GCGAC7210
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CKC18C822GCGAC7210 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry