CL05A225KP7NSB8
CL05A225KP7NSB8
Part Number
CL05A225KP7NSB8
Manufacturer
Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0402
Data sheet
CL05A225KP7NSB8.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance2.2µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated10V
    Temperature CoefficientX5R
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
    Related parts for CL05A225KP7NSB8
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CL05A225KP7NSB8 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CL05A225KP7NSB8 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CL05A225KP7NSB8 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry