CL10A226MQ8NRNC
CL10A226MQ8NRNC
Part Number
CL10A226MQ8NRNC
Manufacturer
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0603
Data sheet
CL10A226MQ8NRNC.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance22µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated6.3V
    Temperature CoefficientX5R
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Package / Case0603 (1608 Metric)
    Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Related parts for CL10A226MQ8NRNC
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CL10A226MQ8NRNC C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CL10A226MQ8NRNC C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CL10A226MQ8NRNC C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry