CL21A225KB9LNNC
CL21A225KB9LNNC
Part Number
CL21A225KB9LNNC
Manufacturer
Description
CAP CER 2.2UF 50V X5R 0805
Data sheet
CL21A225KB9LNNC.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
CL
    Specifications
    SeriesCL
    Part StatusActive
    Capacitance2.2µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientX5R
    Operating Temperature-55°C ~ 85°C
    FeaturesLow Profile
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0805 (2012 Metric)
    Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for CL21A225KB9LNNC
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CL21A225KB9LNNC C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CL21A225KB9LNNC C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CL21A225KB9LNNC C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry