CL32X107MQVNNNE
CL32X107MQVNNNE
Part Number
CL32X107MQVNNNE
Manufacturer
Description
CAP CER 100UF 6.3V X6S 1210
Data sheet
CL32X107MQVNNNE.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
CL
    Specifications
    SeriesCL
    Part StatusActive
    Capacitance100µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated6.3V
    Temperature CoefficientX6S
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case1210 (3225 Metric)
    Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for CL32X107MQVNNNE
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CL32X107MQVNNNE C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CL32X107MQVNNNE C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CL32X107MQVNNNE C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry