CLL5X474MR3NLNC
CLL5X474MR3NLNC
Part Number
CLL5X474MR3NLNC
Manufacturer
Description
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0204
Data sheet
CLL5X474MR3NLNC.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
CL
    Specifications
    SeriesCL
    Part StatusActive
    Capacitance0.47µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated4V
    Temperature CoefficientX6S
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0204 (0510 Metric)
    Size / Dimension0.020" L x 0.039" W (0.52mm x 1.00mm)
    Thickness (Max)0.014" (0.35mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for CLL5X474MR3NLNC
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CLL5X474MR3NLNC C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CLL5X474MR3NLNC C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CLL5X474MR3NLNC C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry