CM05X6S105K06AH-HE CM05X6S105K06AH-HE
CM05X6S105K06AH-HE
Part Number
CM05X6S105K06AH-HE
Manufacturer
Description
CAP CER 1UF 6.3V X6S 0402
Data sheet
CM05X6S105K06AH-HE.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated6.3V
    Temperature CoefficientX6S
    Operating Temperature-55°C ~ 105°C
    Package / Case0402 (1005 Metric)
    Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
    Related parts for CM05X6S105K06AH-HE
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA CM05X6S105K06AH-HE C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry