D10UX101M2BX D10UX101M2BX
D10UX101M2BX
Part Number
D10UX101M2BX
Manufacturer
Description
CAP CER 100PF 25V UX SMD
Data sheet
D10UX101M2BX.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
Border Cap®
    Specifications
    SeriesBorder Cap®
    Part StatusActive
    Capacitance100pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientUX
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesBonding Mountable, Single Layer
    Ratings-
    ApplicationsRF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, SLCC
    Package / CaseNonstandard SMD
    Size / Dimension0.010" L x 0.010" W (0.25mm x 0.25mm)
    Thickness (Max)0.009" (0.22mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for D10UX101M2BX
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA D10UX101M2BX C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA D10UX101M2BX C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA D10UX101M2BX C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA D10UX101M2BX C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA D10UX101M2BX C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA D10UX101M2BX C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA D10UX101M2BX C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA D10UX101M2BX C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA D10UX101M2BX C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA D10UX101M2BX C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry