ERP610W222MERY ERP610W222MERY
ERP610W222MERY
Part Number
ERP610W222MERY
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL
Data sheet
ERP610W222MERY.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
ERP610 SFTY X1-760 Y1-500
    Specifications
    SeriesERP610 SFTY X1-760 Y1-500
    Part StatusActive
    Capacitance2200pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated760VAC
    Temperature CoefficientY5U (E)
    Operating Temperature-40°C ~ 125°C
    Features-
    RatingsX1, Y1
    ApplicationsSafety
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.492" (12.50mm)
    Lead StyleStraight
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for ERP610W222MERY
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA ERP610W222MERY C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA ERP610W222MERY C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA ERP610W222MERY C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA ERP610W222MERY C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA ERP610W222MERY C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA ERP610W222MERY C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA ERP610W222MERY C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA ERP610W222MERY C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA ERP610W222MERY C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA ERP610W222MERY C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry