GMA085R71E103MA11T GMA085R71E103MA11T
GMA085R71E103MA11T
Part Number
GMA085R71E103MA11T
Manufacturer
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R NONSTND
Data sheet
GMA085R71E103MA11T.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
GMA
    Specifications
    SeriesGMA
    Part StatusActive
    Capacitance10000pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated25V
    Temperature CoefficientX7R
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Features-
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / CaseNonstandard SMD
    Size / Dimension0.031" L x 0.031" W (0.80mm x 0.80mm)
    Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for GMA085R71E103MA11T
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA GMA085R71E103MA11T C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA GMA085R71E103MA11T C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA GMA085R71E103MA11T C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry