GRM0335C1H221FA01D GRM0335C1H221FA01D
GRM0335C1H221FA01D
Part Number
GRM0335C1H221FA01D
Manufacturer
Description
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 0201
Data sheet
GRM0335C1H221FA01D.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance220pF
    Tolerance±1%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
    Related parts for GRM0335C1H221FA01D
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA GRM0335C1H221FA01D C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA GRM0335C1H221FA01D C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA GRM0335C1H221FA01D C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry