HVCC103Y6P202MEAX HVCC103Y6P202MEAX
HVCC103Y6P202MEAX
Part Number
HVCC103Y6P202MEAX
Manufacturer
Description
CAP CER 2000PF 10KV Y6P RADIAL
Data sheet
HVCC103Y6P202MEAX.pdf
    Part StatusActive
    Capacitance2000pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated10000V (10kV)
    Temperature CoefficientY6P
    Operating Temperature-30°C ~ 105°C
    Package / CaseRadial, Disc
    Size / Dimension0.750" Dia (19.00mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.492" (12.50mm)
    Related parts for HVCC103Y6P202MEAX
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA HVCC103Y6P202MEAX C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry