L1GN30D334KA04 L1GN30D334KA04
L1GN30D334KA04
Part Number
L1GN30D334KA04
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0.33UF 1KV C0G 20 LEAD
Data sheet
L1GN30D334KA04.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
KPS-MCC Indust C0G HT200C
    Specifications
    SeriesKPS-MCC Indust C0G HT200C
    Part StatusActive
    Capacitance0.33µF
    Tolerance±10%
    Voltage - Rated1000V (1kV)
    Temperature CoefficientC0G, NP0
    Operating Temperature-55°C ~ 200°C
    FeaturesLow ESL (Stacked), High Temperature
    Ratings-
    ApplicationsSMPS Filtering
    Failure Rate-
    Mounting TypeThrough Hole
    Package / CaseStacked DIP, 20 Lead
    Size / Dimension1.009" L x 0.500" W (25.64mm x 12.70mm)
    Thickness (Max)-
    Lead Spacing0.450" (11.43mm)
    Lead StyleStraight
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for L1GN30D334KA04
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA L1GN30D334KA04 C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA L1GN30D334KA04 C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA L1GN30D334KA04 C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry