LLL153C70E105ME21D LLL153C70E105ME21D
LLL153C70E105ME21D
Part Number
LLL153C70E105ME21D
Manufacturer
Description
CAP CER 1UF 2.5V X7S 0204
Data sheet
LLL153C70E105ME21D.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
LLL
    Specifications
    SeriesLLL
    Part StatusActive
    Capacitance1µF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated2.5V
    Temperature CoefficientX7S
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesLow ESL (Reverse Geometry)
    Ratings-
    ApplicationsBypass, Decoupling
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC
    Package / Case0204 (0510 Metric)
    Size / Dimension0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm)
    Thickness (Max)0.014" (0.35mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for LLL153C70E105ME21D
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA LLL153C70E105ME21D C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA LLL153C70E105ME21D C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA LLL153C70E105ME21D C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry