P21BNL300M5ST P21BNL300M5ST
P21BNL300M5ST
Part Number
P21BNL300M5ST
Manufacturer
Description
CAP CER 30PF 50V BN 0201 EPOXY
Data sheet
P21BNL300M5ST.pdf
Category
Ceramic Capacitors
Family
Series
Milli‐Cap®
    Specifications
    SeriesMilli‐Cap®
    Part StatusActive
    Capacitance30pF
    Tolerance±20%
    Voltage - Rated50V
    Temperature CoefficientBN
    Operating Temperature-55°C ~ 125°C
    FeaturesHigh Q, Low Loss, Low ESL, Epoxy Mountable
    Ratings-
    ApplicationsGeneral Purpose
    Failure Rate-
    Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
    Package / Case0201 (0603 Metric)
    Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Thickness (Max)0.014" (0.36mm)
    Lead Spacing-
    Lead Style-
    RFQ Email
    sundy@chip-max.com or Inquires online
    Related parts for P21BNL300M5ST
    Image Part Number Manufacturers Description Datasheet View
    C324C432J2G5TA P21BNL300M5ST C324C432J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.3NF 200V C0G 5% C324C432J2G5TA   Inquiry
    C324C512J2G5TA P21BNL300M5ST C324C512J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.1NF 200V C0G 5% C324C512J2G5TA   Inquiry
    C324C472J2G5TA P21BNL300M5ST C324C472J2G5TA KEMET CAP CER RAD 4.7NF 200V C0G 5% C324C472J2G5TA   Inquiry
    C324C562J2G5TA P21BNL300M5ST C324C562J2G5TA KEMET CAP CER RAD 5.6NF 200V C0G 5% C324C562J2G5TA   Inquiry
    C324C622J2G5TA P21BNL300M5ST C324C622J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.2NF 200V C0G 5% C324C622J2G5TA   Inquiry
    C324C682J2G5TA P21BNL300M5ST C324C682J2G5TA KEMET CAP CER RAD 6.8NF 200V C0G 5% C324C682J2G5TA   Inquiry
    C324C752J2G5TA P21BNL300M5ST C324C752J2G5TA KEMET CAP CER RAD 7.5NF 200V C0G 5% C324C752J2G5TA   Inquiry
    C324C112JAG5TA P21BNL300M5ST C324C112JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.1NF 250V C0G 5% C324C112JAG5TA   Inquiry
    C324C122JAG5TA P21BNL300M5ST C324C122JAG5TA KEMET CAP CER RAD 1.2NF 250V C0G 5% C324C122JAG5TA   Inquiry
    C324C822J2G5TA P21BNL300M5ST C324C822J2G5TA KEMET CAP CER RAD 8.2NF 200V C0G 5% C324C822J2G5TA   Inquiry